Show

18. listopadu 2011 v 20:04 | -A
SERIÁL:
Seriál Pretty Little Liars v překladu Krásné malé lhářky je v současnosti velmi oblíben u amerického televizního publika. Je určen hlavně pro teenagery, kteří hledají dobrodružství. Výhodou je, že dívky jsou ve stejném věku jako mladá generace, která seriál sleduje. Díky tomu se diváci mohou velmi dobře vžít do rolí a nechat se vtáhnout do děje.
Příběh z městečka Rosewood, popisuje životní osudy mladých dívek, které přišli o svoji největší kamarádku, která nejprve tragicky zmizela a následně bylo nalezeno její mrtvé tělo. V současnosti se v Americe vysílá již druhá série. Samozřejmě je možné se na internetu dopátrat jednotlivých dílů, které ještě nechodí v televizi u nás. Bez problémů najdete i titulky k jednotlivým dílům.
Hlavní herečky jsou Lucy Hale, Ashley Benson, Shay Mitchell, Sasha Pieterse a Troian Bellisario. V seriálu ztvárňují role ve stejném pořadí, tedy Aria Montgomery, Hanna Martin, Emily Fields, Alison Di Laurentis a Spencer Hastings. Celý seriál je natočen podle knižní předlohy Sary Shepard. Hodnocení diváků se vyšplhalo těsně pod 80 procent, díky tomu můžeme hovořit, že je před námi s největší pravděpodobností další úspěšný seriál. Nejlepší však bude, když si každý z nás na vlastní kůži okusí, jak to ve skutečnosti je.

Předem je důležité říci, že seriál asi nebude bavit střední a starší generace, které se již na problémy, do nichž se dívky dostanou dívají jinýma očima. Přesto se však mohou vyskytnou i výjimky, které potvrzují pravidlo. Proto neváhejte a nechte se unést zajímavým příběhem.


Recenze:
Příběh mladých děvčat žijících ve městečku Rosewood, které se zdá být poklidným místem k životu je jistě skvělým příběhem, u něhož přece nemůžete chybět. Všechny dívky na škole chtějí být kamarádkami nejvíce populární dívky Ali. Zkrátka a dobře kdo se kamarádi a Ali je in a nic jej nemůže zastavit. Jejími nejlepšími kamarádkami v knizejsou i seriálu jsou Spencer, Aria, Emily a Hanna.
Společně měla tato pětice noho tajemství, která kdyby vyšla na povrch, způsobila by velké pozdvižení. Jednoho dne však Ali podivně zmizí. Následně je její tělo nalezeno policií, což ukazuje na konec zápletky. Ihned však děvčatům přijde zpráva od anonyma, který je rozhodnut rozhlásit jejich tajemství do společnosti.
Navíc se podepisuje pomocí iniciálu "A". Jejich tajemství přece znala pouze Ali. Vyzradila je před svou smrtí podivnému únosci nebo byla její smrt pouze nachystána a byla podvodem. Dívky se rozhodnou přijít celé situaci na kloub a dají se do boje s podivným anonymem. Zda se jim podaří celou záhadu vyřešit a zjistit jaký byl pravý osud Ali a jestli stále žije, si budete zjistit na vlastní kůži. Knihu si samozřejmě můžete koupit i v našich knihkupectvích. Pokud se rozhodnete sledovat seriál, budete muset počkat než se dostane na televizní obrazovky.

Pokud takovou trpělivost nemáte, je zde ještě jedna možnost. Budete se moci dívat na seriál na internetu. V současné době však není seriál nadabován a sledovat jej budete moci pouze s titulky. Přesto se ničeho nebojte a vydejte se poznávat krásy seriálu a zapeklitých tajemství.
KNIHA:
V současnosti v Americe zaznamenává velký úspěch seriál Pretty Little Liars, který je natočen podle stejnojmenné knihy. V překladu se jmenuje Krásné malé lhářky. Kniha popisuje příběh kamarádek, z nichž každá nese životem jedno děsivé tajemství. V knize i v seriálu najednou zemře mladá dívka ve městě a děvčatům začne psát anonym se jménem "A".
Celý příběh se odehrává ve městečku Rosewood, které se zdá být na první pohled ideálním místem pro život. Vše se má však trošku jinak a život místních obyvatel, hlavně pak čtveřice hlavních děvčat se začne velmi komplikovat. Hlavní postavy knihy se jmenují Arie, Spener, Hanna a Emily.
Zda bude jejich tajemství odhaleno se dozvíte v knize. Pro jedince, kteří čtení nemají zrovna oblibě je zde právě onen seriál, který se drží knižní předlohy. Zápletkou v knize je to, že všechna tajemství děvčat znala pouze jejich mrtvá kamarádka Ali. Je to náhoda, že tajemný anonym se podepisuje "A"? Může to být Ale a její smrt byla pouze na oko? Všechna tajemství se dozvíte během čtení knihy a nebo sledování seriálu. Mezi diváky má seriál hodnocení asi 77 procent, což není vůbec špatné.

Pokud tedy máte spoustu volného času, tak neváhejte a začtěte se do této knihy, která se stala bestselerem.


Autorka knihy:

Biografie
Sara Shepard absolvovala Downingtown West High school v Downingtownu v Pensylvanii. V roce 1995 a dostala bakalářský titul z New Yorské univerzity. Později získala MFA od Brooklyn Collage a nyní žije se svým manželem a psy v Tusconu v Arizoně.
Pretty Little Liars
Její nejprodávanější série románů Pretty Little Liars (Krásné malé lhářky) je volně založena na Shepardiných zážitcích s dospíváním v Main Line v Philadelphii. Knihy zaznamenávají činy čtyř dospívajících dívek a tajemného stalkera známého jako "A", který dívkám vyhrožuje, že odhalí jejich nejtemnější tajemství.
 • Pretty Little Liars (Hezké malé lhářky) (03. 10. 2006)
 • Flawless (dokonalý) (07. 3. 2007)
 • Perfect (Perfektní) (21. 8.2007)
 • Unbelievable (Neuvěřitelné) (27. 5. 2008)
 • Wicked (hříšný) (25. 11. 2008)
 • Killer (zabiják) (30. 6. 2009)
 • Heartless (Bezcitný) (19. 1. 2010)
 • anted (hledaný) (08. 6. 2010)
 • Twisted (zamotaný) (05. 7. 2011)
Dne 8. 12. 2010 bylo oznámeno, že Shepard se napíše další čtyři knihy k sérii. Celkový počet knih série bude dvanáct. Kniha devátá "Twisted" má vyjít v červenci 2011.
The Visibles
Shepardin první román pro dospělé, The Visibles, byl zveřejněn dne 05. 5. 2009. Vydavatelé ji označili za "dobře postavené a okouzlující ... komplikované, hodnotné a plné srdce,"a dodali, že "Shepard vytváří bohatý zážitek ze čtení v uskakování od jednoduché odpovědi a šťastného konce."
The Lying Game
V lednu 2010, Shepard oznámila, že její další sérii po Pretty Little Liars (Hezké malé lhářky) bude další detektivní série nazvaná The Lying Game (Lhací hra), čtyři knihy série, o dvojčatech oddělených při narození. Druhá kniha ze série se bude jmenovat " Never Have I Ever".

The Lying Game byla také možnost volby pro televizi ABC Family.
 • The Lying Game
 • Never Have I Ever
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti můj blog?

Ano!
Ne!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Copyright © 2011 - 2012 | Fansite | Fan-prettylittleliars
Hosting | blog.cz